Mixturaherba

2. listopadu 2017 v 17:48
Na cestě k bylinkám.


Dříve jsem pracovala v lékárně jako farmaceutický asistent. Někdo si myslí, že je o "čistá" práce v klidu s lidmi. Bohužel, realita je jiná. Dnešní moderní lékárenství je přebírání zboží - příjem léků = skladník. Léky jsou uloženy ve špinavých bednách, se kterými se farmaceutický asistent musí manipulovat. Jistě je vám jasné, že pokud jste v bílém oblečení, během pěti minut jste špinaví až za ušima.

Když konečně přeberete zboží, je třeba je uklidit na svá místa. Hlavně být opatrný při různých silách a velikostech, aby je lékárník pacientovi správně vydal. Práce je velice zodpovědná. Rozhodně by nemělo docházet k chybám.

A máme u práci za tárou. Tedy pro laiky za pultem. Kdo pracoval s lidmi a pro lidi, tak ví své. Je to snad nejtěžší (pro mě) práce, kterou člověk může vykonávat. Nikomu se nezavděčíte. Myslíte to s lidmi dobře, odplatou vám je arogantní odfrknutí nebo vám vynadají za něco za co nemůžete. Zažila jsem si za jedenáct let praxe dost. Už jsem si říkala, že mne nemůže nic překvapit. Opak je pravdou. I když, už spoustu věcí házím za hlavu.

Právě všechna tato úskalí lékárenské praxe mě dovedla k bylinkám. Začala jsem být alergická na tvrzení lidí:"dejte mi na to něco. Do zítřka potřebuju být zdravý." Nebo:"jak to, že na tuto chorobu se nic nevyrábí??!!" Zkrátka přestala mě farmakoterapie "klasickými" léky bavit a vrhla jsem se do studia bylinek. Myslím, že jsou lidmi podceňovány a je to škoda. Začala jsem si míchat svoje bylinné masti. Zatím jsem ve fázi zkoušení, ale od blízkých a známých mám dobré ohlasy. Minulý týden jsem vyráběla tělový balzám ze šípku, kypreje, kotvičníku, proskurníku a mydlice s pomerančovou vůní. Recepturu jsem si vymyslela sama. A čekám na zpětnou vazbu od lidí, kteří moji mastičku zkouší.

Mám v hlavě spoustu nápadů, co vyrábět, ale je také důležitá technologie zpracování. Takže jdu studovat, jak nejlépe dostat účinné látky z bylin do masťových základů....

Anna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama