Co dál?

3. listopadu 2017 v 17:47
Po nějaké době se ke mně dostala zpětná vazba mastičky, kterou jsem asi před měsícem vyráběla. Textura tělového másla se mi moc nevyvedla. Ne, mastička se mi nesrazila, nebyla nehomogenní, ale na kůži vytvářela lepivý efekt. Což není moc příjemné se po aplikaci mastičky dotknout nějakého předmětu - je vše umaštěné- ba co víc, namazat si na tělo "lepivou" hmotu je opravdu nepříjemný pocit. Avšak jeden známý, který trpí lupenkou, vyzkoušel tuto "lepivku" a prý se to trochu zlepšilo. No, musím zapracovat na té technologii.

Ale... Vyráběla jsem další dva základy, do kterých jsem přidala výluh z bylin a vypadá to dobře. Jedna mastička je mastná a výživná se změkčujícím efektem a druhá krémová s chladivým účinkem. Dobře se obě vstřebávají. Někdy je to legrační, zkoušet různá složení mastí - látek, aby spolu fungovaly. Ale baví mě to.
Rozhodně je to zábavnější než stát za pultem a prodávat Paralen....

Mimochodem, pořídila jsem si destilační aparaturu na destilování silic - vonných olejů z bylin. Zatím jsem si zkoušela předestilovat vodu, abych zjistila, jak to funguje v domácích podmínkách. No, a potom jsem vyzkoušela destilovat vonný olej z rozmarýnu. Abych řekla, nic moc. Olejíčku bylo maličko. Ale nevzdávám se a příště zkusím vydestilovat heřmánek :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama